Nintendocu'yu Tanıyalım

Nintendocu'yu Tanıyalım


Bu, yeni sitemizde açılan ilk başlıktır. Burada biraz Nintendocu'dan bahsetmek istiyorum. 2005 yılında açılan NintendoTurkiye sitesinin manevi devamı olan Nintendocu, 14 Haziran 2008'de küçük bir blog olarak yayın hayatına başladı. Kaliteli içerik ve özgün konsept anlayışı ile uzun yıllar yerli oyun sektöründe ciddi bir boşluğu doldurmakla sorumlu oldu. Sitemizin ilk hali şöyleydi:


2008

"Her gün en az 1 başlık" kuralıyla her gün canlı kaldı, çok kaliteli bir kitle burada toplandı ve bu enerjimiz 2009 yılında Nintendocu Dergisi'nin doğmasına vesile oldu.


2009

Nintendo Türkiye (Nortec)'in de desteği ile Türkiye'nin her tarafında çıkardığımız bu dergi Nintendo'nun Türkiye'de daha geniş kitlelere yayılmasını sağladı.


2010

Dergi devam ederken web sitemizde Cumartesi Eğlencesi, Nintendocu TurguT'un Maceraları, buluşma & yarışma etkinlikleri, yabancı basına kaynak olan özgün makaleler gibi önemli adımlar kitleyi ve siteyi daha kaliteli bir hale getirdi. Bu etkinliklerden bir tanesinde üyelerimize 3DS'in Türkiye lansmanına katılma şansı sağlamıştık.


2011

Haber sitesi konseptimizi 2012 yılında tamamen değiştirdik ve sosyal ağ konseptine geçiş yaptık. Bu sefer kitle takip eden değil, içeriği bizzat üreten ve paylaşan taraftı. Pek çok buluşma, turnuva, yarışma, vb. etkinlikler düzenledik. Hediyeler dağıttık.


2012

Sosyal ağ konseptimiz ile 2013 yılında bir ilke daha imza atarak çizgiroman kahramanımız TurguT'u oyuna dönüştürdük ve derece yapan üyelerimize ödüller gönderdik.


2013

2014 yılında sunucularımız sosyal ağ altyapısını kaldıramaz noktaya geldi, Nintendo'nun da Türkiye'den çekilmesiyle birlikte site faaliyetleri Facebook üzerinden devam etti.


2014 ve sonrası...

Nintendocu kaldığı yerden site faaliyetlerine devam ediyor. Umarım her şey yolunda gider! Bu yenilenen sitemizin ilk başlığıydı. Herkese yeniden merhaba!