Onların Angry Birds'ü varsa 10tons'un da Baseball Riot'u Var

Onların Angry Birds'ü varsa 10tons'un da Baseball Riot'u Var


Baseball Riot'un geliştiricisi 10tons düşük bütçelere hitap eden oyunlarıyla Nintendo Switch'i desteklemeye devam ediyor. Angry Birds'ün formülünü takip eden Baseball Riot, daha önce çıkardıkları Tennis in the Face'in devamı niteliğinde olup, söz konusu oyun gibi fiziğe dayalı bir puzzle olarak karşımıza çıkıyor. Tahmin edilebileceği üzere iki oyun arasındaki fark birinin tenis, diğerinin ise beyzbol temalı olması.

Baseball Riot her ne kadar beyzbol temalı gibi görünse de aslında sporla pek alakası olan bir oyun olduğu söylenemez. Oyunu eski bir beyzbol oyuncusu olan ve tekrar yükselmek isteyen Gabe Carpaccio olarak oynuyoruz. Fakat Gabe bunun için eski takımını kötü amaçları olan bir enerji içeceği firmasından kurtarmak zorunda. Bunu da şeytani firmanın etkisinde kalarak zombileşmiş beyzbol oyuncularına beyzbol toplarıyla vurup düşürerek gerçekleştirmesi gerekmekte.

Oyun her anlamda mobil oyun hissiyatı veriyor. Gerek grafikleri, gerek oynanışı, gerekse mekanikleriyle Baseball Riot tam anlamıyla bir akıllı telefon/tablet oyunu.

Oyundaki amacımız platformdaki düşmanların her birini ekarte etmek ve daha ileri safhalara gidebilmek için bölümdeki yıldızları toplamaktan ibaret. Baseball Riot daha önce de belirttiğim gibi fiziğe dayalı bir puzzle oyunu olsa da bölümleri geçmek büyük oranda şansa dayalı ve bu durum bazen sinir bozucu olabiliyor.

Sonuç olarak Baseball Riot evde oturup oynamak için değil ancak uzun yolculuklarınızda birkaç saatliğine oynayabileceğiniz çerezlik bir mobil oyun izlenimi veriyor. Aslında bu kötü bir şey değil. Zira oyun Switch'in el konsolu özelliğini de ön plana çıkartıyor ve Nintendo'nun da mobil oyun pastasından pay alabilmesine olanak tanıyor.

Puan: 3/5