State Of Anarchy Master Of Mayhem Nintendo Switch

State Of Anarchy Master Of Mayhem Nintendo Switch


Dk_FOvqd_Vs_AAsshh
 

Sokakta, bilinmeyen gezegenlerde, uzayda… Her yerde anarşi! Karşınızda mütevazi ama bir o kadar da iddalı State of Anarchy : Master of Mayhem!

Önce grafiklerden başlamak istiyorum. Harika görsellere sahip oyun! Pastel renkler çok yakışmış. Çevre etkileşimi inanılmaz iyi. Her bölümde kendine hasçevresel etmenler var. Bunlar bizi ateşlerden koruduğu gibi dezavantaj olarak yavaşlatabiliyor. Kontroller çok basit sadece analoglarla oynayabiliyoruz. Bu bazen sağ analogtaki ateş için zorluk yaratabiliyor çünkü devamlı yön halinde tutmak gerekiyor. Ama ateş etme L ve R tuşlarına da atalı olduğu için ordan da yönetebiliriz. İkincil silahları kullanırken zaten buna mecburuz.

Dk_FMws_OU4_AErego
 

Her aşamada yeni bir silah elde ediyoruz. Oyunda 60’dan fazla silah var. Hepsi birbirinden farklı ve kullanması oldukça zevkli. Ayrıca 3 araba ve 6 uzay gemisi içinde de savaşabiliyoruz. Araba kontrolu biraz zor olabiliyor. Bunu genellikle oyunun az da olsa yavaş olmasına bağlıyorum. Bir kademe daha hızlı bir oyunla karşılaşsak inanılmaz olurdu. Silahlarımızı ve hız, güç gibi bireysek yeteneklerimizi oyun içindeki paralarımızla geliştirebiliyoruz. Her detay ince ince işlenmiş ve oyuna yansıması çok başarılı olmuş. 48’den fazla aşama var. Hepsi için bitiş bölgesi açıkça belli edilmiş ve uzaklık göstergesiyle bizi yönlendiriyor. 100’den fazla düşman var. Uçanı, kaçanı, aracı vs. Hepsinden mevcut. Ses tasarımı çok gösterişli olmasa da rahatsız etmiyor. Ama müzikler çok güzel. Oyunda laf olsun diye eklenmiş bir şey yok. Ne varsa işlevsel, ne varsa etkin.

Dk_FMq3r_V4_AAPUTP
 

Yazının içerisinde belirttiğim gibi oyınun biraz daha hızlı olmasını isterdim. Bir efsaneye dönüşebilirdi. Ama yinede içinde bulunduğumuz eshop’un Indie çöplüğüne gitme yolunda muazzam bir oyun çıkıyor karşımıza ve hepsinden ayrılıyor. Kesinlikle tavsiye ederim. Shooter, arcade, metro hayranlarına özellikle tavsiye ediyorum. Mutlaka edinin ve oynayın.

Puan 9/10