2018 Yılında Gözden Kaçırmış Olabileceğiniz 10 Switch Oyunu

2018 Yılında Gözden Kaçırmış Olabileceğiniz 10 Switch Oyunu


Başta Steam'in keşmekeşinden sıyrılarak nefes almak isteyen bağımsız yapımcılar sayesinde Switch'e her hafta onlarca oyun yağarken, bu sırada bazı kaliteli yapımlar gözden kaçabiliyor. Bu sebeple 2018 yılında Switch için piyasaya sürülen ve gözünüzden kaçmış olması muhtemel olan 10 kaliteli oyunu, güncel fiyatlarıyla birlikte sizler için derledik:

 

10. MUSYNX

Pop, klasik, R&B, vokaloid gibi türlerde, geniş bir yelpazede 50'nin üstünde şarkı sunan Musynx, Switch'in oyun kütüphanesindeki kaliteli Ritim oyunlarından biri.

En ucuz eShop fiyatı: 175 Lira (Kanada)
Fiziksel versiyonu: 34 Dolar (Play Asia)

 

9. PODE

Sanat tasarımı olarak Norveç kültüründen esintiler içeren Pode, co-op oynanışıyla öne çıkan, harika grafiklere sahip sevimli bir Puzzle oyunu.

En ucuz eShop fiyatı: 115 Lira (Kanada)
Fiziksel versiyonu: Bulunmuyor

 

8. THE LION'S SONG

20. yüzyılın başlarında, Avusturya'da geçen The Lion's Song, her bölümde farklı bir karaktere odaklanan ve gerek hikaye anlatımıyla, gerekse retro grafik tarzıyla ön plana çıkan, Switch kütüphanesindeki Adventure türündeki ilginç oyunlardan biri.

En ucuz eShop fiyatı: 55 Lira (Güney Afrika)
Fiziksel versiyonu: Bulunmuyor

 

7. SONGBRINGER

Switch kütüphanesindeki Zelda tarzı Aksiyon-RPG oyunlarının en kalitelilerinden biri olan Songbringer'ın piksel art grafik tarzı ve harika müzikleri dışında en çok öne çıkan özelliği her oyunda dinamik bir şekilde oluşturulan fütüristik dünyası.

En ucuz eShop fiyatı: 114 Lira (Güney Afrika)
Fiziksel versiyonu: Bulunmuyor

 

6. RUNBOW

Rengarenk yapısıyla çoklu oyunculu olarak hem co-op hem de online multiplayer bazlı oynayabileceğiniz bir Aksiyon-Platform oyunu olan Runbow Wii U'dan sonra Switch'te de görücüye çıkan, gözden kaçırılmaması gereken oyunlardan biri.

En ucuz eShop fiyatı: 83 Lira (Güney Afrika)
Fiziksel versiyonu: 30 Dolar (Play Asia)

 

5. OLD MAN'S JOURNEY

Muhteşem bir grafik tarzına sahip olan Old Man's Journey gerek sanatsal estetiğiyle, gerekse rahatlatıcı hikaye anlatımıyla kesinlikle tecrübe edilmesi gereken bir Puzzle oyunu.

En ucuz eShop fiyatı: 54 Lira (Meksika)
Fiziksel versiyonu: Bulunmuyor

 

4. LITTLE NIGHTMARES: COMPLETE EDITION

Limbo ve Inside tarzı oyunları sevenlerin bayılacağı tarzda bir Puzzle-Platform oyunu olan Little Nightmares, Complete Edition sürümüyle Switch kütüphanesinde kendisine yer buluyor.

En ucuz eShop fiyatı: 156 Lira (Rusya)
Fiziksel versiyonu: 37 Dolar (Play Asia)

 

3. YONDER: THE CLOUD CATCHER CRONICLES

Keşif ve crafting'e dayalı bir Aksiyon-Adventure oyunu olan Yonder: The Cloud Catcher Chronicles, Zelda-vari açık dünyasıyla rahatlatıcı bir deneyim sunuyor.

En ucuz eShop fiyatı: 139 Lira (Güney Afrika)
Fiziksel versiyonu: 29 Dolar (Play Asia)

 

2. HAND OF FATE 2

Masaüstü kart oyunu ve aksiyonu birleştiren bir Dungeon Crawler olan Hand of Fate 2, Switch kütüphanesindeki en özgün RPG'lerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

En ucuz eShop fiyatı: 132 Lira (Avustralya)
Fiziksel versiyonu: Bulunmuyor

 

1. SHINING RESONANCE REFRAIN

Şahsen, büyük JRPG oyunlarından biraz yoksun olduğunu düşündüğüm Switch kütüphanesinde Shining Resonance Refrain tamamen gözden kaçırdığım ve keşfettiğime sevindiğim bir oyun oldu. Shining serisini hayranları muhtemelen oyunun PS3 versiyonunu oynamıştır. Shining serisine aşina olanların da zaten radarında olsa da tüm JRPG hayranlarına tavsiye olunur.

En ucuz eShop fiyatı: 300 Lira (Kanada)
Fiziksel versiyonu: 50 Dolar (Play Asia)