At Sundown : Shots In The Dark Nintendo Switch İnceleme

At Sundown : Shots In The Dark Nintendo Switch İnceleme


at-sundown-1
 

At Sundown: Shots In The Dark sonunda switch için de yayınlandı. Karanlık bir platform üzerinde multi olarak oynanan oyunda hedefimiz rakipleri indirmek. Oyun tek kişilik bir oyun imkanı için heves kırıcı. En baştan söylemeliyim ki tek kişilik bir oyun değil. Daha çok, çoklu oyuncuya hitap edecek lokal deneyimi olması rağmen bir süre sonra challenge modların dahi yetersiz geldiğinin ve fiyat- performans oranı olarak tekli oyuncuyu tatmin etmeyeceğinin garantisini verebilirim. Bir çok iddialı ödül sahibi olan oyunun indie yapımlarda sıkça karşılaşmadığımız online oynama sistemi mevcut olması aslında çok dikkat çekici.

at-s-4
 

Arenalar oyunun adından da anlaşılabileceği gibi karanlık alanlardan oluşmakta. Kısım kısım aydınlatmalar ve seçtiğimiz silahlarımızdan çıkan ateşler ile aydınlanmakta. Bu aydınlık düşmana yerimizi belli ediyor. Lokal olarak da tasarlandığı için karanlıkta biz de kendi karakterimizi göremiyoruz. Bu karışıklık içinde yön bulmak oldukça zor hale geliyor. Lokal oyun modunda multi yerine sadece online modda karanlıkta kendimizi görebilmeyi tercih ederdim. Belli başlı silahlar bir seviyeye kadar kullanılabilir durumda. Daha gelişmiş ve farklı silahlar için oyundaki modlardan kazandığımız tecrübe puanları ile daha fazla seçenek açılmakta. Bunun için oyunun öncelikle antrenman modunu uzun süre oynamak hem mekaniklere hem de silahlara alışmak için iyi bir fikir olacaktır. Ama başında da söylediğimiz gibi tekli oyuncu için bu modlar yeterli değil. Grafik olarak kendine özgü tasarımı gayet başarılı.

at-sun-2Fakat oyundaki karakter ağırlığı oyunun hızıyla örtüşmüyor. Zaten karanlıkta yönettiğimiz karakterler ile yön bulmak dahi zor iken savaş esnasında baya karışık görünüyor. Oyunu lokal modda çok oyuncu ile oynamak için switch ekranı yeterli değil. Oyuncular ile ekran mesafesi düşünüldüğünde bu karışıklık keyif kaçırıcı. Fakat TV modunda daha oynanabilir hale gelebiliyor. Her silahın bir de alternatif silahı var. Lokal olarak diğer savaşçıları bot olarak atayabileceğimizi de ekleyelim. Iki boyutlu haritaların hedef bulma konusunda çok zora düşmeyeceğini düşünürsek oynanış aslında o kadar da efor gerektirmiyor. Oyunda herhangi bir hikaye olmadığı için bu konuya değinmiyorum. Online olarak farklı saatlerde denememe rağmen pek rakip bulamadığım için deneyimlerimi aktaramıyorum. Bu kadar dar haritalarda saklanmak hiçte kolay olmadığı için oyunun temel örgüsünü oyuncuya yansıtmak pozitif değil. Ses tasarımlarını ise gayet başarılı buldum. Evde en az 4 kişi olmak üzere oynayacak bir imkanınız yok ise sizi çok memnun edeceğini düşünmüyorum. Botlar zeki olsalar da çatışma anındaki fream düşüşleri akıcılığın önüne geçiyor.

 

Puan : 5/10

 

atsu-3