I Am The Hero Nintendo Switch İnceleme

I Am The Hero Nintendo Switch İnceleme


IMG-3317Modern bir Final Fight karşıyayız. I’m the Hero  tam görmek istediğimiz, hasretini duyduğumuz, özlemle beklediğimiz bir beat’ m up türü. Genel olarak Streets Rage ile benzerlik gösterdiği düşünülse de muadili kült yapımlardan hiçbir eksiği olmadığını söylemek doğru olur. Tekme ve yumruk kombinasyonları ile onlarca farklı combo yaratabileceğimiz harika mekaniklerle donatılmış bu efsaneyi gözünüz kapalı satın almalısınız. Genellikle iki boyutlu modern arcade yapımlarda kendine özgü havayı oyuncuya aktarmak her babayiğidin harcı değildir. I’m the Hero bunu layığı ile yerine getirmiş. Tıpkı son dönem SNES, Arcade, beat m up oyunların gelişmiş versiyonlarında olduğu gibi sağlık barımızın hemen altında bulunan ex sütununu doldurup ortalığı birbirine katmak inanılmaz heyecan verici. Dalga dalga gelen düşmanların en basiti bile üç defa yeri görmeden ortadan kalkmıyor.

IMG-3318


 

Bazı dalgalardaki düşmanları boks dövüşü zannettiğimiz olabiliyor. Oyun sıfırdan başladığında zorluk derecesi olarak normal ve zor modlar kilitli. Zaten oyunu tamamen bitirmeden bir sonraki zorluk modunu oynayabilmek pekte kolay görünmüyor. Çevre etkileşimi çok başarılı (yerdeki bonuslar, canlar, muz kabukları, düşman silahları) karakterimizin zıplama hızı oyunda negatif bulduğum neredeyse tek yer. Böyle bir oyunda özellikle hava comboları için daha yavaş bir yükseliş ve düşüş çok daha etkili olurdu. Kendi yarattığımız comboları sadece tekme ve yumrukla beslemek yeterli iken özel hareketimizi yapabilmek için yön tuşlarının da içinde olduğu bir kombinasyon gerekiyor. Bu da savaş esnasında bizlere 90’ların oldschool havasını sağlıklı biçimde sunuyor ve tabi ki vururken ellerimizin büyüdüğü bir şarjlı saldırı da mevcut.  

IMG-3319


 

Yarattığı özgün dünyasının yanında muhteşem bağımsız müzikler içeren bu yapım bence switch de mutlaka oynanması gereken oyunlardan bir tanesi. Büyük firmaların yapmaktan erindiği, küçük firmaların ise retro havası katacağım havasıyla mekaniklerde gösterdiği başarısızlık yüzünden tamamen ölüme terk edilmiş bu tür için çölde açan bir çiçek gibi. Oyundaki bütün çizimler ve tasarımlar pixel sanatının çok başarılı birer örneği. Ayrıca tek kişilik doyurucu modların olduğu yapımda tıpkı eski günlerdeki gibi Co-op ilerlemek mümkün. Ekran boyu- karakter ve platform orantısı harika. Her yerde büyük zevkle vakit geçirebilmek mümkün. Her bölüm ve her dalga kendini tekrar ediyor gibi görünse de tatmin edici zorluk, combo çeşitliliği kafayı düşmekten kurtarıyor.

KESİNLİKLE TAVSİYE EDİYORUM.

Puan : 9/10

IMG-3320