BlazBlue Central Fiction Special Edition Switch İnceleme

BlazBlue Central Fiction Special Edition Switch İnceleme


Daha önce Cross Tag Battle isminde Spin-Off ile Nintendo Switch için sahneye çıkan BlazBlue efsanesi bugün ana serinin son oyunu olan Central Fiction ile karşımızda. Daha önce konsollar için yayınlanan tüm DLC’leri de içine alarak  Special Edition olarak eShop’ta !

IMG-0089

Central Fiction ana serideki 4 oyundan sonuncusu. 2015 yılında geleneklere bağlı olarak ilk önce Arcade salonlarında boy gösterdi.
Yaklaşık 1 yıl sonra PS3 ve PS4 için yayınlandı fakat dengelemelerle beraber bir çok ekstra içerik DLC olarak satışa sunuldu. Çıkışından 4 yıl sonra Switch’te oyunun tamamen oturmuş haliyle karşı karşıyayız. Dövüş oyunları için büyük avantaj. + Oyunda bu güne kadar yaratılmış bütün BlazBlue karakterleri mevcut (36 karakterin tamamı var)

IMG-0093
 

Oyundaki en büyük devrim Burst Gauge mekaniği ve Overdrive’ın bu seçenek altına gelmesi. Bu yenilikle Burst Gauge barı doluyken ister klasik Overdrive özel saldırı hareketlerimizi istersek defsansif Burst mekaniklerimizi kullanıyoruz. Burst mekanikleri sağlık düzeltmek ve kendini korumak adına mükemmel dizayn edilmiş. Tabi bir de Exceed Accel var. Overdrive aktifken yapılabilen bu hamle Overdrive’ı bitiriyor fakat rakibe isabet ettirebildiğiniz serbest bir vuruşta, karakterin kendi özel kombosunun özel bir animasyonla keyfini çıkarıyoruz.

IMG-0094
 

Bunların dışında oyun klasik bir BlazBlue! Eğer hardcore bir dövüş oyuncusu değilseniz, Mortal Kombat, Tekken gibi herkese hitap eden oyunlar gibi keyif alamazsınız. İlla bu harika grafiklerden geri kalmak istemiyor ve daha rahat bir oynanış talep ediyorsanız Switch’iniz için Cross Tag Battle daha doğru bir seçenek olacaktır.

 

Puan : 8/10