Awesome Pea Nintendo Switch İnceleme

Awesome Pea Nintendo Switch İnceleme


Switch’te GameBoy günlerine geri dönüyoruz. Karşınızda Awesome Pea!

Öncelikle modern retro taklitlerinden uzak çok sağlam bir GameBoy LCD görünümü ile karşı karşıyayız. Bu bizi özlem dolu bir hevesle oyunun içine çekiyor. Tabi bundan memnun olmayanlar da düşünülmüş ve seçenekler kısmında oyunu ister GameBoy  + tüplü tv filtresiyle, ister ikisi de olmadan oynayabiliyoruz.

IMG-3974Karakterimiz bir bezelye ve haliyle vücudu sadece bir toptan ibaret. Sahip olduğumuz tek mekanik zıplama.Sadece yön tuşları ve iki kademeli zıplama ile platformda hedefe ulaşmaya çalışıyoruz. Yön + zıplama haricinde bir butona ihtiyacımız yok. Herhangi bir silahımız da mevcut değil. Düşmanları öldürmek yerine onlardan kaçarak hedefe ilerliyoruz. Yedek can, check point gibi kavramlar yok. Eğer hata yaparsak bölüm en başından başlıyor. İstersek oyun içindede tek tuşla (X) bölümü yeniden başlatabiliyoruz.

IMG-3975
 

Oynanış çok iyi fakat oyun başlarken böyle bir yapım için iddalı bir haritayla karşılaşıyoruz. Bölüm sayısı ve oyun süresinin gayet doyurucu olduğunu düşündürüyor fakat malesef sadece bir kaç farklı bölüm tasarımı var ve bunlar ilerledikçe farklı varyasyonlarda kendini tekrar etmekten öteye geçmiyor. Hem dikine hem de aşağı doğru ilerlediğimiz bölümlerin sonlarına doğru bir ada dünyası var ki evlere şenlik:) Sırf “az oldu yaa biraz daha bölüm olsun” diye tasarlanmış olduğunu düşündürüyor.

IMG-3976
 

Yinede uzun bir yolculukta bölümleri en iyi zamanlamada bitirmek ve %100’e ulaşmak için çok iyi bir tercih olabilir. Çünkü fiyat-performans oranı gerçekten çok iyi. Madeni paralar ve elmasları da oyundaki opsiyonel misyonları tamamlamak için yol boyunca toplayabilirsiniz.Ben beğendim. Fiyatına göre sunduğu eğlence çok iyi. Ayrıca grafik tasarımı ve GameBoy filtre seçenekleri çok başarılı. Tavsiye ediyorum.

Puan 8/10

IMG-3977