Remi Lore Nintendo Switch İnceleme

Remi Lore Nintendo Switch İnceleme


Nicalis’in son Aksiyon-RPG başlığı Remilore kısa ama eğlenceli yapısıyla Switch’te yerini aldı. Hikaye, Remi isimli bir öğrencinin okul kütüphanesini temizlerken bulduğu bir kitap ile çok daha farklı temizlikler yapmak zorunda kalacağı bir maceraya dönüşüyor.

D3e9di-QUw-AAK3qd
 

Açılışta Japon-Anime klişeleri etkisi altında görünen oyunda hikaye ve karakter kendine özgün diyebiliriz. Ana silahımız bir süpürge fakat oyun içinde ömürleri kısıtlı olan çeşitli silahları ve nesneleri de saldırı amaçlı kullanabiliyoruz (hız, ömür ve hasar oranları farklı olarak) Çok sayıda farklı kombinasyon ve sihir öğeleriyle Remi’yi yönetmek ne kadar eğlenceli olsa da kendini neredeyse tekrar eden bölüm tasarımları bunaltıcı geliyor. Özel saldırılar, dash kaçışlar gibi saf aksiyon oyunları kadar mekanik olması tatmin edici. Kontrollerin çok başarılı olduğunu da ekleyebiliriz. Hem mobil hem pro kontroller modunda aynı keyifle oynayabiliyoruz.

D3e9di-IUIAABjw-A
 


Sağlık ve özel güç barları için çeşitli öğeler toplarken, karakter gelişimi ise daha çok şansa bağlı. Bu da oyunun aksiyon halinin daha yoğun olmasıyla beraber rahatlatıcı ve eğlendirici yönünün ağır bastığını gösteriyor. Exp kasmanızı sağlayacak düzeyde RPG öğeleri mevcut değil. Bu durum oyunu uzun vadede hikaye olarak anlamsızlığa sürüklüyor. Tabi sürekli ama bir süre sonra tek düzeye dönüşen aksiyondan sıkılmıyorsanız saatlerce tekrar edebileceğiniz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

D3e9di-SU0-AYNix3


 

Grafikler böyle bir yapım için gayet iyi. Sesler ve müzik yine anime öğelerinden nasibini almış. Oyun-hikaye süresinin kısalığı bu kadar orijinal bir hikayeyi aşağı çekiyor. Zaman kurgusunun mekanlara ve oyun içine yansıması çok iyi bir detay. Torchlight, Grim Down, Titan Quest gibi dolu dolu Diablo alternatiflerinden arıyorsanız. Remilore doğru adres değil. Ama kendine has hikayesi, grafikleri ve sunduğu eğlence ile güzel ve basit vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

*Kartuş versiyonunun Amerika ve Japonya için çıktığını belirtelim. 

Puan : 7/10

D3e9di-WUc-AAXa7-F