Daggerhood Nintendo Switch İnceleme

Daggerhood Nintendo Switch İnceleme


D3e9-w-V4-AAZAQw
 

8 bit grafikleri, müzikleri ve tıpkı bir NES oyunu kadar basit iki butonlu kontrolleriyle mega-man günlerindeki zorluk ve hırsın birleştiği başlık Daggerhood karşınızda.Temel hedefimiz platformu tamamlamak ve bu esnada düşmanlar ve çevresel faktörlerle baş etmek.

D3e9-x-CUc-AArr-GV
 

Daggerhood'u farklı kılan ve rakiplerinden ayıran özelliği fırlattığımız silahla birleşip mesafe kaydetmek. Kılıcımızı fırlattığımızda onun menzili kadar yol alabiliyoruz.Beş dünya ve yaklaşık 100 bölümden oluşan oyunda toplayacağımız öğeler bölüm bitirme başarı seviyemizi oluşturuyor.

D3e9-x-AU4-AEIrw9
 

Başarı seviyemiz üç yıldız üzerinden değerlendiriliyor. Toplayacağımız öğeler zamanla kayboluyor. Bu da daha hızlı hareket etme gereksinimi sunuyor. Çift zıplama ve duvarlardan sekerek zıplayabilme mekaniği erişilmek istenen hıza göre düşük kalıyor. Bu noktada hıza ulaşmamızı sağlayan etken fırlattığımız silahımız. Her ölümde bölümün yeniden başlaması, ölümlerin basit olması çileden çıkarıcı bir hal alıyor. Bölüm tasarımlarının özgün olduğu söylenemez. Yaratıcı fikirlerin pratikte bu noktaya gelmesi üzücü.

Puan : 5/10

D3e9-w4-U8-AIU3ta