Peasant Knight Nintendo Switch İnceleme

Peasant Knight Nintendo Switch İnceleme


Çok zor bir oyunla karşı karşıyayız Peasant Knight hem refleks hem el becerisi hem de zekamıza sonuna kadar kullanmamıza olanak sağlayan harika bir indie.  Retro tarzı grafikleriyle son zamanlarda moda olan basit oyun akımına ayak uydurmuş indie yapımlardan oynanabilirliği ile çok çabuk sıyrılıyor.

IMG-5901Toplamda 80 zorlu bölümü sadece yön tuşlarıyla (4 buton) oynayabiliyoruz. Karakterimiz çıkıştan hedefe kadar kendi kendine hızla ilerlerken durdurma ve zıplatma mekanikleriyle platformdaki engellere takılmadan bitirmek hedefimiz. Toplamda 18 farklı tuzak ve düşmanla mücadele ediyoruz. Bu sırada tepede bir zaman barı var. Bu bar dolmadan hedefe gitmek zorundayız. Platformda bizi yukarı kaldıran asansörler ve havaya doğru çıkan lazerler karşısında karakterimizi durdurarak tam zamanlı bir şekilde tuzaktan kurtulabiliyoruz.

IMG-5903
 

Bölümler genel olarak çok kısa olsalar da bazılarını tekrar tekrar defalarca oynamak gerekebiliyor. Bu sırada sadece reflekse dayalı bir platform değil aynı zamanda puzzle öğeleri içeren bir yapım olduğunu görüyoruz. Çoklu oyuncu desteği sunan oyunun ses efektleri ve müzikleri de gerçekten çok başarılı. Yapımın zorluğu bizi oyunda tutuyor. Üç saniye bile sürmeyecek bölümleri yüzlerce kez denediğim oldu. 3 $  gibi makul fiyatıyla kesinlikle almanıza öneriyorum.

Puan : 8/10

IMG-5902