War Theatre Nintendo Switch İnceleme

War Theatre Nintendo Switch İnceleme


IMG-5904
Uzun zamandır strateji-rpg oynamıyorken kendimi bir anda bu sıra tabanlı gerçekten harika grafiklerle donatılmış özgün yapım içerisinde buldum. Öyle derin bir öyküsü yok. Hatta hiçbir öyküsü bile olmadığını söyleyebiliriz :) harita görüntüleri sıradan görünse de savaş içi görüntülerinin muhteşem çizimlerle donatıldığını söylemek mümkün.
Kahramanımızın yetenekleri oldukça çeşitli olduğu için iyi bir özelleştirme seçeneği sunuyor.

Bu da bize oyunun zorluk seviyesini kontrol altımızda tutmamıza imkan sağlıyor. Salt bir kurgu üzerine biçimlendirilmeyen oyun sadece strateji oynamak isteyenlere bam bam bam diye ilerleyecekleri bir yolda tutuyor. Macera içinde deneyim ve yeni yetenekler kazanmamızın yolu altınlardan geçiyor. Geri kalan kısımlara değinmiyor olma sebebim tamamıyla klişelerden oluşması. Genel ilerlemeyi anlamak çok uzun sürmüyor.Oyun oynamaktan ziyade matematik işlemi yapar gibi hissettiğimi söylemeliyim. Kurgu, hikaye yetersiz olunca bu tip bir yapımda bununla karşılaşmak çok mümkün.
Arayüz sade ve sakin ama müziklerin daha ihtişamlı olmasını dilerdim. Yapımcının hedefinin aktardığım gibi sadece kolay yoldan dümdüz strateji oynatmak olduğunu düşünüyorum.Online deneyimimi aktaramıyorum. Çünkü, her denemem de ya menüye geri döndüm ya da rakip bulamadım. Bu tür için yabancı ve yeni başlayacaklara tavsiyem uzak durmaları.

Puan: 6/10