Pitfall Planet Nintendo Switch İnceleme

Pitfall Planet Nintendo Switch İnceleme


90’ların başında evde oynanabilecek en iyi çoklu oyunculu CO-OP oyunlardan biri Battle City (tank 90) idi. Kuzenimle saatlerce başından kalkmazdık. Karşılıklı rekabet yerine birlikte aynı ekranda hareket edilebilecek oyun sayısı çok azdı. Yıllar sonra Pitfall Planet ile aynı duyguları hissettim. En baştan söylüyorum; iki kişi deneyimlemeyecekseniz hayal kırıklığı ile karşılaşabilirsiniz. CO-OP oynarsanız muhteşem dakikalar sizi bekliyor olacak.

D43-D4qs-UIAANHw-HHikayemiz uzay gemileri bilmedikleri bir galakside düşen iki astrobotun, gemilerine yakıt bulma macerasını anlatıyor. Iki kahramanımızın da özellikleri aynı. Objeleri kendimize çekmek için bir kancamız var ve ayın zamanda çevresel etmenleri ve partnerimizi tutup fırlatabiliyoruz. Bölümü bitirebilmek için etraftaki altın barlarını toplamalıyız. Bu sayede bölümü bitirip yeni bölüme geçebiliyoruz. Bu sırada gezegende bir takım düşmanlarla mücadele ediyoruz. Platformdaki bulmacaları çözerken asansör, çukurlar, basamaklar, uçurumlar gibi çevresel etmenlerle mücadele ediyoruz. Bazı bölümlerde araçlar kullanıyoruz.


D43-D4qv-VUAAOpe
 

Her iki joy-con'da  basit kontrollerle hakimiyet gayet rahat fakat en başında söylediğim gibi solo bir oyun deneyiminde iki karakteri aynı anda yönetmek çok zor.  Seviyeler arttıkça imkansız hale geliyor. Switch’ten başka bir platformda oynama düşüncesi bile bunaltıcı. Haritalar iki karakterin aynı anda görünebileceği şekilde bu yüzden uyum çok önemli. Şayet görevlerde bir sıralama olsaydı tek kişi oynamak daha mümkün olurdu.Gayet sade ama etkileyici grafikleriyle ve buna uyum sağlayan müziği ve ses efektleriyle son derece şık bir oyun.

Puan : 8/10

D43-D4qs-Uw-AAagr-U