Aggelos Nintendo Switch İnceleme

Aggelos Nintendo Switch İnceleme


Koca koca kartuşların döneminden fırlamış iki boyutlu aksiyon-macerayla karşı karşıyayız. Mekanikler her ne kadar 16 bit olsa da renk paletlerinin verdiği hava master system yapımları gibi. 8 bit seslerinde bu havayı desteklediğini söyleyebiliriz.

D43-FEb0-UIAAwrgwGüzel memleketimizi valion isimli kötü bir lorddan kurtarmak ve aydınlatmak için dört elementi toplamak için yola çıkıyoruz.  Yıllar sonra Zelda II’den beklediğini bulamayan yeni nesil oyuncular için Aggelos biçilmiş kaftan. Sadece iki butonla oynayarak oyun içinde çeşitli canavarları alt ederek kazandığımız deneyim puanları ve haritadaki özel yetenekleri bularak karakterimizi geliştirebiliyoruz. Yükseğe zıplama, zemini kırma gibi temel özellikler hemen hemen oyunun en başında kendini gösteriyor. Kayma, portal açan silah ve bazı duvarları kırabilecek şimşek özellikleri gibi ögeler oyunun biraz gizli taraflarında.

D43-FEbc-Uw-AAei-E9
 

Bu sırada zırh ve silahlar için dükkanlar mevcut. Deneyim kazandıkça satın alabiliyoruz. Ekrandan çıkıp aynı yere döndüğümüzde öldürdüğümüz canavarlar tekrar yerine geliyor. Bu da deneyim puanı arttırmak için kolay bir yöntem sunuyor.(boslar hariç)

D43-FEbw-UIAAYPTb


 

Oyun içindeki ara yüzde sağlık değerlerini yükselten ögeleri ve ekipmanları görebiliyoruz ve aynı zamanda haritaya da bakabiliyoruz. Fakat buradaki harita çok detaysız. Sadece resim olarak lokasyon belirtiyor. Bu da bizi daha çok tabelaları kullanmaya yöneltiyor. Yerler arası ışınlanma için yine oyun içinde bir özellik almamız gerekiyor. Bunu alana kadar zaten haritayı kısmen öğrenmiş oluyoruz. Oyun içinde sağlığımızı fullleyen bir çeşit kayıt noktası var. Istersek bunu kaydedebiliyoruz istersek sağlığımızı düzelterek oyuna devam edebiliyoruz. Aggelos retro oyun severler için modern retro yapımlardan çok daha fazlasını vaat ediyor. Dolu dolu 6-8 saat geçirebileceğiniz harika bir yapım.

D43-FEb-Uc-AEb9g-G