Witch Thief Nintendo Switch İnceleme

Witch Thief Nintendo Switch İnceleme


D43-Ewnh-U4-AAns-Ax
 

Çok sevdiğim türde bir yapım olan bu oyunu sürprizini kaçırmamak için tanıtımını dahi incelememiştim. Bu tür oyunlarda incelemeyi yapmadan önce çok heyecanlanıyorum. Genelde ilk oynayışım inceleme amacıyla olmuyor shooter türünde bir oyun yapmak bu devirde cesaret isteyen bir girişim. Herkese hitap ettiğiniz zaman yapmacık arcade, shooter oyunculara hitap ettiğiniz zamansa zor olmakla eleştirilirsiniz. Fakat bilinen türlerin hepsinden birer gen almış gibi yepyeni bir türle oluşturulmuş bu DNA oldukça çekici grafikleri ve genele göre yüksek fiyatıyla çok iddialı duruyor.

D43-Ewn-MUc-AEYg-Il
 

Fakat bunca beklentinin sonu maalesef çok büyük bir hüsranla noktalandı. Ufak tefek hataları görmezden gelsek de Witch Thief'in korkunç bir kamera sistemi var. Alışmak epey zor olduğu gibi alıştıktan sonra da keyif vermiyor. Bu kamera açısıyla beş farklı zorluk seviyesinde normalde tekrar oynanabilir değil. Maalesef bana ikinci kez oyunu açma fırsatı bile sunmadı. 4 karakterden 2’si oyuna açık şekilde başlıyor ve her birinin özel saldırıları var. Düşman zorlukları seviyeye göre ateş yoğunluğu değişiyor. Düşmanı devamlı karşıda tutma zorunluluğu focus özelliği ile bile kullanışlı değil. Bu olumsuzlukların hepsi shooter türündeki bir oyun için bütün dinamikleri yerle bir ediyor.

Sanat tasarımı ne kadar başarılı ise ses tasarımı o kadar aceleye gelmiş. Böylesine deneysel bir yapımı oyuncular yerine geliştiricilere sunmak çok daha doğru bir hamle olabilirdi. Nereden tutsam elimde kalıyor. Bu yüzden daha fazla yorumsuz bir şekilde incelemeyi bitiriyorum. İleride bu oyunlarda bir devrim olur ve sağlam başlıklarla karşılaşırsak Witch Thief'i saygıyla anacağımızdan şüphe olmasın. Üzülerek söylüyorum kesinlikle tavsiye etmiyorum.

Puan : 4/10

D43-Ewnn-UEAAFglb