Hexa Gravity Nintendo Switch İnceleme

Hexa Gravity Nintendo Switch İnceleme


3
 

Ne istediğini bilen basit ama etkili bir platformla karşı karşıyayız Hexa Gravity altıgen büyük bir haritanın içinde çift zıplama mekaniğine sahip olduğumuz, katları çıkarak herhangi bir hedefi tamamlamadığımız, sadece skor odaklı güzel bir yapım. Altıgen platformda karakterimiz sağa sola gittikçe çeşitli labirent gibi engelleri aşarak yukarı çıkmaya
çalışıyor. Her kat için bir puan alıyoruz. Toplamda 5 farklı karakterimiz var fakat bunlar oyundaki başarı seyrimize göre oynanabilir hale geliyor. Karakter seçimi aynı zamanda zorluk seviyemizi belirliyor. Her karakterin platforma etki eden ve kendine has özellikleri var.

1
 

-Başlangıç karakterimiz biraz yavaş ve platformun tamamen aydınlık olduğu basit bir tarzla oynamamızı sağlıyor.
-Neon karakterimiz ise biraz daha hızlı fakat engeller ve katlar karanlıkta sadece neon bir ışıkla gözüküyor vs.

2Oyunda bir süre yok fakat hızlı olmamız gerekiyor çünkü bir yukarı çıktıkça alt kat platformlar kaybolmaya başlıyor. Bu esnada üst kata çıkamazsak oyunu kaybetmiş oluyoruz.
B tuşuyla çift zıplattığımız karakterimizi yön tuşuyla sağa sola çevirip A butonu ile dash yapabiliyoruz. Haritanın altıgen yapısı bize sadece bulunduğumuz bölgede kısa bir platformu gösteriyor. Son derece basit arayüzü olan oyunun müzikleri de çok başarılı. Ama genel olarak sıradan mobil oyunlardan çok da farklı bir şey sunmuyor. ( hani şu uygulamalar arasında reklamları çıkan dokunmatik platform oyunları)
Yukarı doğru çıktıkça aynı zamanda labirentler arasında bir takım ölmemize neden olan başka engeller de mevcut.

Puan : 6 /10