Super Weekend Mode Nintendo Switch İnceleme

Super Weekend Mode Nintendo Switch İnceleme


Super Weekend Mode

D-Fv-Qrq-U4-AAMFdz


 

NES kartuşunuzu üfleyip konsolunuza takmışsınız ve TV’ye oldukça yakın mesafede oturuyorsunuz… Bu günleri canlandıran temasıyla Super Weekend Mode diğer platformlarla beraber Switch için yayında. Fakat daha dakika 1 gol 1 :) Oyun için karakter ve zorluk seçeneklerinden sonra sizi ilginç bir Loading ekranı bekliyor. Görsellik amaçlı yapıldığını düşünsem de %95’ten başlayan bu süre bu tip bir oyun için uzun süre bekletiyor. Oyun modern retro grafikler yerine orijinal 8 bir grafikler kullanılarak yapılmış. NES ve ya Famicom kartuşuna dump edilse çalışacağını düşünüyorum:) Grafikler çok sevimli ve kesinlikle dönem havasını tam anlamıyla veriyor. Yer yer karışıklığa sebep olsa da görüntü tatmin edici. Ses ve müziklerde bazı kusurlar var. Döngüler yerinde değil, kısılıp açılmalar oluyor. Sanki yapım aşamasında en sona bırakılmış ve aceleyle tamamlanmış gibi. Ama asıl acımasız yorumlar oynanış için olacak.

D-Fv-Qrf-VUAAAN8-T
 

Tür olarak çok fazla şeyin karışımı olsa da tek bir şeyin tam anlamıyla öne çıktığıını söylemek mümkün değil. Temel hedefimiz, ikisini de bizim yönettiğimiz birbirinden bağımsız ve tek düzlemde sadece iki alanda bulunabilien gemilerle BOSS öldürmek. Shooter kısmı burada başlıyor fakat aynı zamanda yukarıdan akan kalp, tavşan ve kuru kafa gibi öğelerden kaçmak-toplamak da boynumuzun borcu:) Boss’lar sabit duruyor ve biz ateş ederken aynı anda en az bir gemimizle kalplerden toplamak zorundayız. Kalpler iki gemi için simetrik gelmediği gibi aralarında kaçmamız gereken öğeleri bulunduruyor. Beynin hem sağ hem sol lobunu sonuna kadar kullanmak zorundayız ama bu bir aksiyondan öte karmaşaya dönüşüyor. Bu karışıklıktan bir nebze kurtulmak için oyunun hemen başına otomatik ateş etme seçeneğini kullanabiliyoruz. Bu şekilde ise oyun sadece kaçarak oynadığımız başka bir türe dönüşüyor. Kalplerden bir tanesini en az bir gemimizin alması gerekiyor, aksi durumda can kaybediyoruz. Kuru kafalar ise direk hak kaybettiriyor. Diğer bölüme geçerken, bir önceki bölümdeki başarımıza göre çeşitli şeyler kazanabiliyoruz ama yinede bu bizi oyunda tutmaya yetmiyor.

D-Fv-Qri-VUAA04-Y
 

 

Üzülerek söylüyorum ama klon 99in1 kartuşlardaki oyunlardan bir tanesi olsaydı arada açıp sevebilirdik. Başka türlü oluru yok… Düşünce güzel, uygulama üzücü.

Puan : 4