Path To Mnemosyne Nintendo Switch İnceleme

Path To Mnemosyne Nintendo Switch İnceleme


D-Fvqq-BUIAA8k6-VGayet basit kontrol mekanizması ve kendine has dünyasını yaratan görselleriyle harika bir Puzzle oyunu içindeyiz. Kaybolan hafızamızı yerine getirmek ve kimliğimizi geri kazanmak amacıyla devasa bir boşlukta çıktığımız bu macerada hem görsel hem işitsel tuzakları, bulmacaları aşarak hedefe ulaşmaya çalışıyoruz.

D-Fvqq-PVAAAle-W1


 

Görünüm olarak yapımda ekonomik kaygılarla tasarlandığı düşünülsede, oyun kesinlikle bunun bir tarz meselesi olduğunu hissettiriyor. Harika çizimler ve tasarımların yer aldığı ve yol boyunca bize karşımıza çıktığı oyunda hafiızası kaybolan birinin içinde bulunabileceği depresif ruh halinin muhteşem bir yansımasını görüyoruz.

D-Fvqq-WUw-AAWm-B2
 

Macerada karşılaştığımız  bulmacalar oldukça zor ve üzerinde sıkılmadan sabırla durduran türden. Genç beyinlerde unutulması zor hatıralar bırakabileceğini düşündüğüm oyunun aslında çok daha sakin ve yumuşatılmış çizimlerle çocuklara da sunulabileceği fikrindeyim. Çünkü öğretici kısmı dikkate alınacak kadar önemli işlenmiş. Bir diğer önemli olgu ise oyun asla bir baş ucu yapımı olmayacak oynanış ve hikayeye sahip. Bu yüzden kulaklığı takıp, en boş zamanınızda aralıklarla oynayıp, bir defa bitirmenizi tavsiye ederim. Üzerinden tekrar geçmek oyunun havasını bozabilir.  TV modunda çok geç saatlerde sakin bir atmosferde oyunla tamamen birleşiyorsunuz. Siyaz beyaz formatı kaybolmuşluk hissini çok iyi yansıtıyor.

Kesinlikle tavsiye ediyorum.

 

Puan : 9