Monster Puzzle Nintendo Switch İnceleme

Monster Puzzle Nintendo Switch İnceleme


 

 

Ne istediğini bilen, sade ve minimalist yapısıyla gayet sıradan bir yapımla karşı karşıyayız. Ana karakterimiz Trekkie’nin roket gemisine binebilmesi için bulmacaları çözerek platformu tamamlamaya çalışıyoruz. Toplamda 50 bölüm olan maceranın bir indie oyun için görsel olarak gayet iyi ve standartların bir tık üzerinde göründüğünü söyleyebilirim.

D-Fv-f-QU0-AEm-UD


 

Karakterin hızı oyun yapısı gereği epey yavaş. Bu biraz bunaltıcı olabiliyor. Yeni nesil oyunlarda bu kadar ağır bir karakter yönetmek unuttuğumuz bir şey. Platformların her biri 3D olarak görüntülenebiliyor ve bu bazen kamera açısı hatalarını gözler önüne seriyor. Bu tip yapımlarda müziğin daha sakin olması gerekirken neden 8bit olarak düzenlenediğine çok anlam veremedim. Bir tek ben mi garip buldum diye düşünürken karşılaştığım diğer incelemeler de aynı eleştiriyi gördüm.

D-Fv-f-QUw-AE5utr


 

Labirentlerin içinde genel zorluk çok yüksek değil, Captain Toad’dan bile daha kolay olduğunu söyleyebilirim. Bu kolaylığa karşılık bazı basamaklardan sadece bir kez geçilebilmesi, düzensiz hareket eden düşmanlar gibi şeyler eklenilerek kurtulmaya çalışılmış. Oyunu bir nebze aksiyon havasına soksa da yinede yeterli bulduğumu söyleyemem. Oynanış anından çok, labirente genel bir bakış atılarak zihinden çizilen yolda tek seferde ilerlemek daha çabuk sonuç getiriyor. Yinede kötü olduğunu söylemem. Bu tip yapımları değerlendirirken Switch’in elde oynama avantajı her zaman olumlu yönde yardımcı oluyor. Bazen bu ve benzeri oyunları PC ve ya diğer konsollarda oturup oynayan insanları düşünemiyorum:)

Puan : 6

D-Fv-f-SUYAAtg8s