Legend Of Skyfish Nintendo Switch İnceleme

Legend Of Skyfish Nintendo Switch İnceleme


Tüm platformlarda yayınlanan ve ehop'a gelen Legend Of Skyfish'i sizler için inceledik. 

İlk bakışta ismi ve temasıyla bir Zelda klonunu andıran oyunun bu türlerle yakından uzaktan alakası dahi yok. Şahsen ne kadar klon oyun sevmesem de bazı oyuncuların bayılarak oynadığı yapımlarla karşılaşabiliyoruz. Maalesef Legend Of Skyfish sadece isim ve görünüm olarak benziyor. 

Oynamadan önce dikkatimi çeken şey tüm çizimlerin ve grafiklerin el yapımı olmasıydı. Görüntü olarak göze güzel geldiğini ve yormadığını söyleyebilirim. Aynı şekilde tanıtımlarda kullanılan bir başka detay ise oyun müziklerinin Sean Beeson ismindi ünlü bir film-video oyun müziği bestecisi tarafından bestelendiği. Oyun müzikleri gerçekten güzel fakat bu yatırımın karşılığını oynanış olarak alamıyoruz.

EFjzpf2-U0-AUe-Zl
 

Elindeki oltayı silah olarak kullanarak çeşitli platformlardaki bulmacaları çözmeye çalışan bir karakterimiz var. Biraz kırmızı başlıklı kıza benziyor. Temel hedefimiz toplamda 45 bölümlük bulmaca serisini çözmek. Bu sırada oltamızı, kancasını ve kıyafetimizi oyunun kendisi gibi basit bir arayüzle geliştiriyoruz. Bulmacalarını çözerken bölüm içinde bir takım düşmanlarla karşılaşıyoruz. Oyunu sadece tek vuruş ve bir başka alana, adaya geçmek için ve ya düşmanı yanımıza çekmek için kullandığımız olta kancamızı uzatmak için kullandığımız bir butonla oynuyoruz. Oltanın sadece tek bir vuruş stili var. Kombo, seri vuruşlar olmadığı için düşmanla savaşmış hissiyatı olmuyor. Bulmacaları çözerken bazı basamakları kullanmak, ve zemindeki ateş atan, yerden keskin bıçaklar çıkaran platformlardan kaçarak hayatta kalmaya çalışıyoruz. 


EFjzpfr-U0-AAHNRp
 

Oyun neredeyse hiç gelişmiyor. Sürekli kendini tekrar eden bölüm yapıları, alakasız ve sıkıcı düşmanlar, uzun soluklu, akıl yerine zahmet isteyen bulmacalar... Oyunun genel yapısı da aşırı hantal. Asla bir sonı olmayacak hissiyatı keyif vermiyor. Bunların hepsi birleştiğinde bu kadar güzel tasarım ve grafiklerin heba olduğunu düşünüyorum. Kısmen biraz daha hızlı olsa bile daha kısa ama zor bölümler görmek isterdim. 3.99 Dolar fiyatıyla çok şey vaadetmiyor gibi görünse de Zelda taklitçiliği bu türün sevenlerini oyunu almaya itecektir. Umarım uzun bir gameplay videosu izlerler.

EFjzpfw-UYAAzuh-F
 

Puan : 4/10