Pokemon Sun & Moon'la Birlikte Gelmesi Gereken 10 Mega Evrim

Pokemon Sun & Moon'la Birlikte Gelmesi Gereken 10 Mega Evrim


Pokemon'da X & Y'la başlayan ve ORAS'la devam eden mega evrim geleneği Sun & Moon'la birlikte yerini Alola forma bırakmış gibi görünse de bahis konusu fanların oyunda görmek istedikleri mega pokemonların derlemesi olacak.


 


10. Johto Starter'ları

Eski oyunculardaki nostaljik değeri büyük olan Gold & Silver'ın Johto starter'larına mega evrim verilecekse hepsine birden verilmeli.


9. Butterfree

ORAS'la birlikte competetive oyunda hiç kullanılmayan pokemonlara mega evrimlerle birlikte can verildi. Beedrill mega evrim sayesine yüksek stat'lara kavuşmuşken insan Kanto'nun diğer böcek pokemonu için de bir benzerinin yapılmasını beklemiyor değil.


8. Froslass

Glalie'ye mega evrim verilip Froslass'ın unutulmuş olması en az Gallade'e mega evrim verilip Gardevoir'ın unutulması (neyse ki öyle bir şey olmadı) kadar saçmaydı. Zaten metagame'de zaman zaman gördüğümüz Froslass mega evrim geçirerek hızının ve atağının artmasıyla birlikte daha sık kullanılan bir pokemon olabilir.


7. RaichuAlola form Raichu'yla birlikte -evet-, böyle bir ihtimal kalmadı. Yine de Pokemon'un maskotu olan Pikachu'nun gelişmiş halinin aynı zamanda competetive oyunda pek kullanışlı olmaması onun bir mega evrime ihtiyacı olduğunun göstergesiydi.

 

6. Hydreigon

Mega evrim verilen Metagross, Tyranitar, Salamence ve Garchomp gibi pokemonların ortak noktaları sahte-efsanevi pokemonlar olmalarıydı. Bunlardan mega'sı olmayanlar olarak sadece Dragonite, Goodra ve Hydreigon kaldı. Dragonite ve Goodra'nın mega evrime pek ihtiyaçları yok gibi gözüküyor, ancak peri türüne karşı x4 zayıflığı bulunan Hydreigon'a mega evrimle birlikte belki bir el atılabilir.

 

5. Weezing

Peri türünden bahsetmişken, perilerin sadece çelik ve zehir türlerine karşı zayıflıkları bulunduğunu biliyoruz. Mega evrim piyasasında zehir türü olarak sadece Beedrill ve Gengar varken metagame için perilerin dominasyonunu engellemek adına ateş ve zehir türü olması gereken Mega Weezing'e ihtiyaç var.

 

4. Whimsicott

Beşinci jenerasyon mega evrim olarak bile (özellikle Clefable varken) pek kimsenin kullanmaya dahi tenezzül etmediği Audino'yla mega evrim kapısını kapattı. Özellikçe çimen türünün competetive oyunda biraz zayıf kaldığı düşünülürse Mega Whimsicott'ın aynı zamanda peri türünde olması bu zayıflığı dengeleyecektir.

 

3. Lilligant

Whimsicott'un bir benzeri olan Liligant mega evrimle birlikte yüksek special atak ve defans değerlerine sahip bir support olabilir.

 

2. Milotic

ORAS'ın en popüler pokemonlarından biri olan Milotic'in mega evrimle peri türünü de almasıyla birlikte competetive oyunda kendisini daha sık görebiliriz.

 

1. Flygon

Diğer güçlü ejderhalardan daha zayıf bir pokemon olmayı hak etmeyen Flygon'a mega evrim verilirse pokemonun diğer ejderhalarla aşık atması sağlanabilir. Özellikle Garchomp'tan sonra bir ejderha-toprak türünde mega pokemona daha ihtiyaç var.

 

Yazının ve listenin orijinali için tıklayın.

 

Evet, başta söylediğim gibi Alola form olayı olası mega evrimlerin önünü kesmiş gibi görünüyor. Yine de Alola formlarla birlikte muhtemelen eski mega'ları da kullanabileceğiz. Sizin mega evrimlerinin gelmesini istediğiniz pokemonlar hangileri?

2 yıl
Oğuzhan Maraba
Johto starterlarına mega evo isterdim, hatta hepsinin 2. türü dragon olsaydı süper olurdu :D . Bu arada zehir türünden mega evosu olan Venusaur da var.
2 kişi beğendi