1. Nesilden En İyi Tasarıma Sahip 10 Pokemon

1. Nesilden En İyi Tasarıma Sahip 10 Pokemon


Mega ve efsanevi pokemonlar zaten fazlasıyla özenilmiş tasarımlara sahip olduğu için onları liste dışı bırakıp kişisel olarak en iyi tasarıma sahip olduğunu düşündüğüm, estetik anlamda en güzel birinci nesil pokemonların Pokedex numaralarına göre sıralanmış listesini yapasım geldi:

1. Charmeleon

Ne kardeşi Charmander gibi salak ne de abisi Charizard gibi şişman; adeta bıçkın bir mahalle delikanlısı.


 

2. Nidoran

Gelişmemiş pokemonlar içerisindeki en sevimli pokemonlardan olan Nidoran hem erkeği, hem de dişisiyle listede.


 

3. Vulpix

Abisinden daha mütevazı bir tasarıma sahip olan Vulpix sevimli olması ve rengi sebebiyle Ninetales'in önünde.


 

4. Kadabra

İkinci evrimler içerisindeki en girift tasarımlardan birine sahip olan Kadabra Uzak Doğulu bir dervişi andıran görünüşüyle Psychic türünün birebir karşılığı.


 

5. Rapidash

Atlara hayran ve daha çok hayvansı pokemonları estetik bulma eğiliminde olduğum için bana göre Rapidash ateşten yeleleriyle muhteşem bir unicorn.


 

6. Haunter

Ne kardeşi gibi şekilsiz ne de abisi Gengar gibi Arto'ya benziyor. Hayalet türünün birebir karşılığı olan Haunter hem şakacı, hem korkunç; tam bir o.ç.


 

7. Marowak

Mağrur duruşu ve karakteriyle gönüllerde yer eden Marowak tasarımıyla da listeye girmeyi hakediyor.


 

8. Scyther

Peygamber develeri dünyanın en estetik böceklerinden biri. Pokemon aleminin peygamber devesi Scyther tasarımıyla sonradan tasarlanan gelişmiş hali olan Scizzor'un da önünde.


 

9. Gyarados

Şaşırtıcı bir evrimle gelişen Gyarados Uzak Doğu mitolojilerindeki ejderha prototipinin birebir karşılığı olsa da kendisi uçuş ve su türünde. Fakat iki Dragon Dance'ten sonra Gyarados'un kendisini ejderha gibi hissettiğinden emin olabilirsiniz.


 

10. Lapras

Su üzerinde kullanışlı bir binek pokemonu olan Lapras bana kalırsa ilk nesil pokemonların içerisindeki en estetik pokemon.


 

Mansiyon 

3 yıl
TarIk Eren
1 kişi beğendi