Tüm Nesiller İçinde En İyi Tasarıma Sahip 10 Pokemon

Tüm Nesiller İçinde En İyi Tasarıma Sahip 10 Pokemon


Geçenlerde sabah sabah ilk nesilden kendimce estetik anlamda en güzel 10 pokemonun listesini yapmıştım. Şimdi de gece gece tüm nesiller arasından seçtiğim için oluşturmakta biraz daha zorlandığım bir liste daha hazırladım. Tabii ki diğerlerine göre özenilmiş tasarımlarından dolayı yine mega evrimleri ve efsaneleri es geçerek pokedex numaralarına göre en estetik tasarıma sahip 10 pokemonu sıralıyorum:

1. Kingdra

Seadra'nın evrimleşmesiyle birlikte Dragon türüne de sahip olan bu pokemonun "neresi ejderha?" diyebilirsiniz. Fakat Japonya'da ejderhalar böyle deniz canlıları oluyor arkadaşlar. Kimse kusura bakmasın. Öyle Orta Çağ Avrupası'ndaki gibi uçarak ateş saçan ejderhalar Japonya'da yok. Charizard falan aslında kertenkele.

2. Milotic

Yılansı pokemonlardan olan Milotic diğer çirkin yılan pokemonların aksine pembe saçları ve mavi kuyruğuyla denizkızını andıran oldukça zarif bir görünüşe sahip.

3. Infernape

Infernape yaratıcı bir kombinasyonla oluşturulmuş bir isme sahip olduğu gibi aynı oranda yaratıcı bir tasarıma da sahip. Şempanze pokemonumuz ateşten saçları ve atılgan karakteriyle bana gençliğimi hatırlatıyor. (saçmaladım)

4. Leafeon

Belki Leafeon kardeşleri arasındaki popüleritesi en az olan eeveelution olabilir. Ancak kendisi yapraktan kulakları ve kuyruğuyla tüm Eevee evrimleri arasındaki favorim.

5. Serperior

Contrary yeteneğinden dolayı sahalarda sıkça gördüğümüz Serperior tıpkı Milotic gibi zarif yılansı pokemonlardan.

6. Liepard

Kedi pokemonları içerisindeki en estetik tasarımlardan birine sahip olan Liepard prankster yeteneğiyle competetive oyunda da kullanışlı bir pokemon.

7. Whimsicott

Yakından bakılınca oldukça sevimli bir pokemon olduğu görülen Whimsicott'un uzaktan bakıldığında ürkütücü bir görüntüye sahip olması güçlü rakiplerine karşı gözdağı vererek kendisine avantaj sağlıyor.

8. Cinccino

Fular gibi kullandığı kürküyle oldukça efendi ve klas bir duruş segileyen Cinccino en sevimli tasarımlardan birine sahip olduğu için listedeki yerini alıyor.

9. Sawsbuck (Autumn)

Beyaz boynuzlu kış haliyle arasında seçim yapmakta zorlansam da sararmış yapraklardan oluşan boynuzlarıyla Sawsbuck'ın sonbahar hali estetik açıdan sanki bir adım daha önde.

10. Volcarona

Geldik listedeki sonuncu ve bana göre tüm pokemonların içerisindeki en estetik pokemona.

Black & White'ta Alder'ın pokemonu olarak gördüğümüz Volcarona tasarım açısından da eğitmeniyle uyum içerisindeydi.

Alder'la karşılaştığımız sırada çalan müzik de ayrıca unutulmazlar arasında.

 

2 yıl
TarIk Eren
bu arada şimdi fark ettim, 5. nesilden 6 pokemon olması bayağı dengesiz olmuş.
1 kişi beğendi