Nintendo Switch Nvidia Teknolojisi ile Hayat Bulacak (Resmi)

Nintendo Switch Nvidia Teknolojisi ile Hayat Bulacak (Resmi)


NVIDIA ,resmi sitesinden Nintendo'nun yeni konsolu Switch'in geliştirilmesinde Nintendo ile çalıştığını duyurdu. Yapılan açıklamada Switch'in çok iyi grafikli, bol oyunlu ve yüksek performanslı olmasının yanında "Oynaması Eğlenceli" kelimeleri kullanılmış. Ayrıca Nintendo'nun oyunculara oturma odasında ve ötesinde çok iyi bir tecrübe yaşatacağı belirtilmiş. Haydi hayırlısı.
Hepimiz Nintendo'nun kod adı ile NX ile ne kadar uzun zamandır uğraştığını biliyoruz. Nvidia Switch'in geliştirilmesinde tam 500 adam iş "yılı" harcandığını belirterek bu konuda haksız olmadığımızı gösteriyor. Ve yapılan tüm teknik açıklamalarda kullanılan "Custom" kelimesi Nvidia'nın Switch tasarımında Nintendo ile ne kadar yakından çalıştığını gösteriyor. Daha da ayrıntıya girersek Switch'in özel tasarlanmış Tegra işlemcisine sahip olacağı, GeForce grafik işlemcisi mimarisine sahip olacağı ve tamamen özel tasarım bir işletim sistemi ile çalışacağı belirtiliyor. 

Neogaf'taki yorumlarda NVIDIA'nın yaptığı bazı tanımlamalara dayalı işlemci tahminleri yapılmış ama bu konuda resmi bir açıklama yok. (Yapılan yorumlarda kullanılması tahmin edilen işlemcinin XBox One ile XBox One S arasında bir performansta olacağı tahmin ediliyor)
Daha ayrıntılı bilgi ve full metin için Kaynak: https://blogs.nvidia.com/blog/2016/10/20/nintendo-switch/