Yeni Super Mario Run Oynayış Videosu Analizi!

Yeni Super Mario Run Oynayış Videosu Analizi!


15 Aralık çıkış tarihi ile heyecanımız arttı. Türkiye App Store'da yerini almasıyla yüreklerimiz pır pır etti. $9.99 fiyatı pek çoklarına fazla geldi, bir kısım ise fiyatı bu kadarsa içeriği de boldur dedi, midelerinde kelebekler kıpır kıpır etti. Uzun lafın kısası son 24 saatte Super Mario Run ile alakali bayağı bir haber aldık. Oyunun resmi sitesinde bugün yeni bir oynayış videosu yayınlandı.

Bu videoda daha önceki pek çok video'dan farklı şeyler de gösterildi. Ben de nacizane bu videonun analizini yaptım ve karşımıza bu video ile ilk kez çıkan bazı mekanikleri aşağıda sıraladım.

- Videoda aşağı kısma yerleştirilen el simgesi ile oyuncunun ekrana ne zaman dokunduğunu gösteriyor, bu da oyunun mekaniğini daha iyi anlamamızı sağlıyor.

- Görünüşe göre oyunda bir zaman sınırımız ve 2 canımız var. Düştüğümüzde ve canımız gittiğinde ise bir baloncuk içerisinde oyuna devam ediyoruz.

- Oynayış videolarında gördüğümüz gibi, her bölümde toplamamız gereken 5 adet kırmızı coin var. Bu mekanik oyuna bir derinlik kazandırmış bana göre.

- Sadece bodoslama koşmaya yönelik bölümler yok. Bulmaca öğesi taşıyan kapili bölümler de var.

Oyunda 3 adet mod var. Bu modların tanımı ise şöyle: (Kaynak: Oyun resmi sitesi)

- World Tour modunda Prenses Peach'i kurtarmak için koşuyoruz. Bu modda klasik Mario'yu andıran bir akıs ile ilerleyeceğiz. 6 adet dünya ve 24 bölüm içerecekmiş bu mod.

- Kingdom Builder adında bir mod var. Bu modda, topladığınız coinleri ve Toad'lari kullanarak pek çok Mario objesiyle kendimize özgü Mushroom Kingdom'umuzu oluşturabiliyoruz.

- Toad Rally modu ile başkaları ile yarışabileceğiz. Daha iyi olan kazansın. Burada dikkatimi çeken şey; Toad Rally oynamak için 1 adet Toad Ticket(!) harcıyoruz. Bu ticket oyun içerisinde mi kazanılacak, yoksa bir uygulama içi satın alma öğesi mi olacak sizce? Bence bu Toad Ticket(!) her yarım saatte 1 adet dolacak ve daha fazla Toad Rally oynamak istersek satın alabileceğiz. Fiyatı $9.99 olan bir oyunda uygulama içi satın alma olması sizce mantıklı mı? Yarumlarınızı bekliyorum.

- Rally Ticket ile ilgili ek açıklama : Bu ticket'ın kullanımını doğru tahmin etmişim fakat ismi Rally Ticket imiş. Rally Ticket'ların nasıl kazanılacağı ile ilgili ise şu denilmiş: Rally Ticketları dünyaları tamamlayarak veya kingdom'daki bonus oyunları tamamlamak gibi yollarla toplayabilirsiniz. 

Ek Açıklamalar (Kaynak: Oyun resmi sitesi)

- Oyunu indirmesi ücretsiz olacak ve bazı içerik ücretsiz olacak. Oyunun tamamını açmak için ücret ödenecek.

- "There are no additional payments" Yeeyyyy. Uygulama içi satın alma olmayacak gibi duruyor.

- Oyunun Türkiye fiyatı 26.99 TL olacak.

Video nerde peki derseniz:

2 yıl
Kutsi Tplglu
Hoş güzel ama nedense Nintendo oyunlarının telefona gelmesi böyle özelliğini yitirtiyormuş gibi geliyor bana
1 kişi beğendi