LoZ : Breath of the Wild Erteleniyor mu? (Söylenti)

LoZ : Breath of the Wild Erteleniyor mu? (Söylenti)


Emily Rogers'ın blogunda paylaştığı bir gönderiye göre Legend of Zelda : Breathe of the Wild Mart'a yetişmeyeceke ve 2017 Yaz'a ertelenecek. Emily'e göre bu gecikmeye sebep olan şey ise oyunun lokalizasyonunun beklenildiği gibi sorunsuz gitmemesi.

Emily Rogers'ın kaynaklarına göre oyunun lokalizasyonu Aralık sonuna kadar bitmeyecek gibi duruyormuş. Lokalizasyondan sonra ise 4-6 ay arası bir test aşaması gerekiyormuş. Bu uzun test süresini de bu oyunun Nintendo'nun şimdiye kadar yaptığı en büyük oyun olduğunu ve Nintendo'nun bu oyunu sıfıra yakın hata ile piyasaya sunmak istemesine dayandırıyor ve oyunun Mart'a yetişemeyeceğini, Yaz'a erteleneceğini söylüyor.

Ek olarak, oyunun Switch versiyonunun Wii U versiyonuna göre daha akıcı olacağı söylentiler arasinda. Ayrıca asıl oyun, E3'te gösterilen oyundan biraz daha zor olacakmış. Emily'nin kaynaklarına göre, E3'te medya oyunu keşfetmekten keyif alsın diye zorluğu bir tık aşağı çekmişler.

Tabii ki bunların hepsi söylentiden ibaret. Emily Rogers pek çok defa doğru söylentiler ortaya atsa da, pek çok kez de doğru olmayan laflar söyledi.

Kaynak : Emily Rogers'in Blogu