Super Mario Odyssey Hakkındaki Yeni Detaylar

Super Mario Odyssey Hakkındaki Yeni Detaylar


Super Mario Odyssey ile ilgili bu güne kadar verilen tüm detayları derledim.

Hikaye:Bowser, yine Princess Peach'i Kaçırmıştır.Ama Bu Sefer Durum Biraz Daha Farklıdır.Bowser, Peach ile Evlenmeye Karar Vermiştir.Peach ise Bu Durumu Hiç İstememektedir.Bunun Farkında Olan Mario Peach'in Zorla Yaptırılan Evliliğini Durdurmak İçin Yola Çıkar.Odyssey Adlı Uçan Bir Cisme Binmesiyle Hikaye Başlar.Mario,Odyssey Cismi İle Krallıkları Dolaşıp Çeşitli İpuçları Alır ve Moon'ları Toplar.Bu Moonlar Bir Nevi Puandır ve Bir Kırallıkta Belirli Sayıda Moon Topladığında Odyssey Çalışır ve Sonraki Kırallığa Doğru Yola Çıkar.Bu Şekilde Tüm Kırallıkları Gezerek En Sonunda Bowser'a Ulaşıp Prenses'i Onun Elinden Kurtarır. 

Mario'nun Gizemli Şapkası:Mario,Cap Kırallığında Yaşayan Cappy Adlı Bir Şapka İle Tanışır.Cappy,Mario'ya Yardımcı Olmak İster ve Mario'nun Klasik Şapkasının İçine Girer.Cappy Şapkanın İçine Girdikten Sonra Klasik Şapka Çeşitli Özellikler Kazanır.Bu Özelliklerin En Önemlisi Capturing Hareketidir.Capturing Hareketinde Mario Şapkasını Fırlattığı Varlığın İçine Girer ve O Varlığı Kontrol Edebilir.Örneğin Tankın İçine Girip Tankı Kontrol Edebilir,Goomba'nın İçine Girip Goomba'yı Yönetebilir.

Karakterler:

Mario:Ana Karakterimiz.

Cappy:Mario'nun Çok Marifetli Şapkası.

Pauline:Donkey Kong Oyunundan Hatırlayabileceğimiz,Mario'nun Eski Sevgilisi,New Donk City'nin Başkanı.Donk City Korosunun Solisti.

Jaxi:Sand Kingdom'da 30 Altın Vererek Üzerine Bindiğimiz Aslana Benzeyen Yaratık.

Bowser:Princess Peach'i Kendisiyle Evlenmeye Zorlayan "Boss"umuz.

Broodallar:Bowser ve Peach'in Evliliğini Organize Etmek İçin Çalışan Tavşan Grubu.

İnsanlar:New Donk City'de Yaşayan İnsanlar.Ama Mario Onlardan Biri Değil.Çünkü Mario İtalyan.

Tavşanlar:TAVŞANLAAR!

(NOT:Geriye Karakterlerden Düşmanlar Kalıyor.Bu Düşmanlar Oyunlardan Tanıdığımız Klasik Düşmanlar.Yazmaya Gerek Duymadım.)

Krallıklar:

Metro Kingdom:New Donk City'nin de Yer Aldığı Krallık.Gerçek Dünya.

Sand Kingdom:Jaxi Yaratığının,Antik Yapıların Yer Aldığı Soğuk Bir Çöl.

Wooded Kingdom:Orman Krallığı.Birçok Farklı Yaratığa Ev Sahipliği Yapan Bir Yağmur Ormanı.

Luncheon Kingdom:Yemeklerden Oluşan Bir Krallık.Hakkında Çok Bir Bilgi Yok,E3'te Sadece Trailer'da Gözüktü.Oynanış Görüntüsü Yok.

Cascade Kingdom:Yine Hakkında Çok Bir Bilgi Yok.Fosillerin ve Dinazorların Olduğu Renkli Bir Krallık.E3'te Sadece Trailer'da Gözüktü.Oynanış Görüntüsü Yok.

Cap Kingdom:Cappy'nin Anavatanı.Karanlık Temalı Bir Krallık.Hakkında Yine Çok Bir Bilgi Yok,E3'te Sadece Trailer'da Gözüktü.Oynanış Görüntüsü Yok.

Diğer Bilgiler:

Kıyafet Değiştirme Özelliği:Mario Krallıklarda Bulunan Çeşitli Dükkanlardan Kıyafet Alabiliyor.Gösterilen Birçok Kıyafet ve Şapka Var.Tam Listeye (https://www.mariowiki.com/Super_Mario_Odyssey#Hats_.26_Outfits) Adresinden Ulaşabilirsiniz.

Co-Op Modu:Co-Op Modu Nintendo Treehouse Live @ E3 2017 Yayınında Duyruldu.Bir Kişi Mario'yu Kontrol Ederken Diğer Kişi Şapka Cappy'i Kontrol Edecek.

Amiibo Desteği:E3'ten Sonra Yayınlanan Super Mario Odyssey Developer Diary Videosunda Şu Anda Satışta Olan Tüm Amiibo'lara Destek Vermek İçin Çalışmalara Başlandığı Söylendi.Bu Mümkün Olabilir Mi Bilemiyorum :) (Kaynak:https://www.youtube.com/watch?v=WDtI6REQTwc)

Tema Müziği:Şok Şok Şok!İlk Defa Bir Mario Oyununda Vokalli Bir Tema Müziği Kullanılıyor.Müziğin Adının Jump Up,Superstar! Olduğu Nintendo Japonya Resmi Twitter Hesabı Tarafından Doğrulandı. (Dinlemek İçin:https://www.youtube.com/watch?v=2f57zKEIT7Q&t)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şimdilik Verilen Tüm Bilgiler Bu Kadar.Bu Yazıyı Yazmak İçin Çok Uğraştım.Umarım Yardımcı Olabilmişimdir :)

Kaynak:mariowiki.com (Kendimden de Birşeyler Kattım :P)