İlk TÜRKÇE Switch Oyunu Çıktı - Oceanhorn

İlk TÜRKÇE Switch Oyunu Çıktı - Oceanhorn


Bugün Switch için çıkan Oceanhorn'da Türkçe dil desteği mevcut. Oyundan Türkçe ekran görüntüleri ve Başlat Tuşu sitesinden Emre Ozan Şirin'in kısa bir ilk yorumu haberimizin devamında. 

"Ben de ilk mobilde, şu ilk haritanın oynanabildiği demo ile tanıştım Oceanhorn ile, mobil için gayet başarılı bir oyundu ama benzer şekilde kontroller itici geldi. Asıl niyetlendiğim PC sürümüne ise o dönem gündemdeki bazı oyunlar yüzünden vakit ayıramadım. Ama şunu net olarak söyleyebilirim, iyi ki de bu versiyona kadar elimi sürmemişim. Kontroller bayağı Zelda kıvamına gelmiş. Görseller ve geneliyle oyun zaten eski nesil izometrik Zelda oyunları kıvamında. 

Oyun bir Zelda klonu. Bu yalnız iyi olabileceği kadar ters de tepebilecek bir faktör, zira abartı derecede Zelda klonu bir oyun. Oyunda yer alan ırklar olsun, karşılaştığınız canavarlar olsun büyük benzerlikler içeriyor. Genel hatlarıyla oynanış da eski nesil Zelda'lardan hiç farklı değil. Kılıç - kalkan ikilisi ile başlıyor, zindanlara giriyor, ekipman peşinde koşuyor, heart container ile sağlık değerimizi yükseltiyoruz, denizlere açıldığımız sekanslar Zelda Phantom of Hourglass kıvamında vesaire... 

Özetle güzel ve keyifli bir oyun ama şu ana kadar Zelda oyunları ne yaptıysa üstüne hiç bir şey katmamış. Oyun tümü ile eski nesil Zelda'lara bir saygı duruşu niteliğinde. Hemen her detaydan anlaşılıyor ki yapımcı ekip koyu japon oyunu hayranı zaten; tema parçasını da Final Fantasy serisinin emektar bestekarı Nobuou Uematsu'ya yaptırmışlar. 

Şu an için diyebileceğim, koyu Zelda hayranıysanız, yeni nesil Zelda'nın yanında şöyle nostaljik bir oyun da olsun diyorsanız Switch için alınabilir. Tam olarak bu tarz bir platformda oynanması gereken bir oyunmuş zaten. Bir kaç gün daha oyuna devam edip detaylı incelemesini hazırladıktan sonra da grupta paylaşırım. 

Dipnot: İyi ki kısaca bahsedeyim demişim. 4 paragrafta anca çıktık işin içinden.

Dipnot 2: Ha bir de bu oyun Switch'in ilk Türkçe dil destekli oyunu oldu."