Switch'in İkinci TÜRKÇE Oyunu 7 Eylül'de Çıkıyor: The Bridge

Switch'in İkinci TÜRKÇE Oyunu 7 Eylül'de Çıkıyor: The Bridge


Daha önce Switch'e Türkçe olarak çıkan ilk oyun olan Oceanhorn'u sizlere tanıtmıştık. Bugün ise elimize ulaşan basın koduyla The Bridge'i Switch'te oynama fırsatı yakaladık. Rahatlıkla söyleyebiliriz ki, 7 Eylül'de çıktığında Avrupa eShop'ından aldığınızda oyunun kendi menüsünden dili Türkçe olarak değiştirebileceksiniz. Fiyatı £8.99.

Oyunun ilk 3 bölümünü oynadık. İlk 3 bölümün isimleri Tavanarası, Kütüphane ve Tehdit olarak çevrilmiş. Türü platform ve bulmaca. L ve R tuşlarıyla bulunduğunuz dünyayı sağa veya sola çevirerek yerçekiminin (eğimin) yönünü değiştirebiliyorsunuz. Bu da, ulaşamadığınız yerlere ulaşabilmenizi veya hareket etmesi mümkün olmayan cisimlerin hareket etmesini sağlıyor. Örneğin üst katta kendi halinde duran anahtarı eğimi değiştirerek kaydırabiliyorsunuz. Bulmacaların derinliği ve zorluğu bir yana; bölümlerin tasarımı da oldukça özgün. Siyah beyaz olan oyunda görsel ve işitsel unsurlarda sanatsal bir konsept oluşturulmuş. Bu farklılık ister istemez metinlere de yansımış. Örneğin game over olduğunuzda "Ve son anların... acı içinde geçiyordu" şeklinde bir yazı çıkıyor. Game over demişken, oyunda B tuşuna basarak zamanı geri alabiliyorsunuz. Bir nevi ctrl+z olan bu özellik hareketli ve alengirli ortamlarda çok işinize yarayacak. Oyunun Türkçe olması ise; işinize çok yaramayacak. Çünkü metinler size oyun hakkında önemli fikirler vermiyor. Ancak yine de bazı istisnalar var. Örneğin Kütüphane adlı bölümde bulmacayı çözmek için bir objenin kaydırılması gerekiyor. Objeye dikkatli baktığınızda üzerinde KAYDIR yazdığını göreceksiniz. Oyunda ilerledikçe karşınıza çıkan felsefi sözler ise hoş ayrıntılar olmuş. Bazılarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

8.99 Euro ve 9.99 Dolar fiyatıyla eShop'ın en ucuz oyunları arasında yer alacak. Platform ve bulmaca öğelerini aynı formülde seven biriyseniz; aynı zamanda Türkçe olması da size cazip geliyorsa fiyatını kesinlikle hak ediyor! Bazı ekran görüntüleri:

1 yıl
Bahadır Aktaş
Inceleme super olmus. Elinize saglik :)
1 kişi beğendi