İnceleme: Lovers in a Dangerous Spacetime

İnceleme: Lovers in a Dangerous Spacetime


Lovers in a Dangerous Spacetime, hem görselleriyle hem de müzikleriyle sizi rengarenk, kıpır kıpır ve heyecanlı bir uzay yolculuğuna çıkarıyor.

1-4 kişi çoklu oyuncu veya tek kişilik oynanabilen Lovers in a Dangerous Spacetime'de sevginin gücüyle çalışan bir uzay gemisini kontrol ediyoruz ve kaybolan uzay tavşanlarını kurtarmaya çalışıyoruz. Bu uzay gemisinde 4 adet silah, 1 adet süper silah (Yamato Cannon), bir adet kalkan, bir adet harita odasi ve bir adet güverte olasi bulunmakta. Sizin göreviniz de bu araçları en verimli şekilde ve uyum içerisinde kullanıp uzay ve zamanda yolculuk yapıp sevginin gücünü göstermek. farkettiğiniz gibi 1-4 kişilik bir oyun olmasina rağmen 8 adet görev bulunmakta ve ayni anda bunlardan sadece birisini yapabiliyorsunuz. Yani güverte odasında gemiyi hareket ettirirken ateş edemiyorsunuz. Bu noktada iş birliği ve uyum büyük önem kazanıyor. Tüm bunlar olurken de başarılı elektro müzik ve eğlenceli oyun sizi sarıveriyor.

Oyunu 2-3-4 kişi oynayabildiğiniz gibi, 1 kişi de oynayabiliyorsunuz. Bu modda sizin işinizi kolaylaştirmasi için bir yardımcı seçme hakkınız var. Kedi, köpek, kunduz ve domuz gibi hayvanlardan birisini seçip size yardımcı olması için uzay geminize davet ediyorsunuz. Sonrasında bu yardımcıyı belirli istasyonlara atayabiliyorsunuz. Yapay zekanin yapmadığı tek şey ise geminin rotasını kontrol etmek.

Lovers in a Dangerous Spacetime'da uzay mekiğinizi bölüm içerisinde bulduğunuz taşlarla geliştirebiliyorsunuz. Bu geliştirmeler biraz da olsa rastgelelik içermesi oyuna daha da heyecan getiriyor. Yani silahınıza yaptığınız geliştirme silahınızı daha hızlı ateş ettirebilir, yavaş ama çok güçlü ataklar yapmasını sağlayabilir ya da yikici bir gürze dönüşebilir.

Her bölüm başladığında pek çok restgele öğe barındırıyor ve bu aynı bölümleri tekrar tekrar oynamayı eğlenceli hale getiriyor ve oyunun tekrar oynanabilirliğini çok erttiriyor. Özellikle lokal multiplayer modu tam olarak Nintendo Switch'in karakteristiğine uygun ve çok eğlenceli.

Artılar (+):

+ Renkli sunum ve kaliteli müzikler.

+ Switch'teki en iyi lokal co-op oyunlardan birisi.

+ Tam kıvamında zorluk derecesi.

Eksiler (-)

- Bölümlerin restgeleliği bazı zorluklar yaratabiliyor.

Puan: 8 /10