Stardew Valley, Meksika eShop'unda 8.15 Dolar

Stardew Valley, Meksika eShop'unda 8.15 Dolar


5 Ekim 2017 tarihinde Nintendo Switch için eShop'ta yayınlanacak olan Stardew Valley'den şaşırtıcı bir haber geldi. Reddit'te bir kullanıcı, eShop'un "Yakında" kısmında yerini alan Stardew Valley'in Meksika eShop'undaki fiyatının 149 MXN (yaklaşık $8.15) olduğunu paylaştı. Bunun üzerine oyunun yayıncısı Chucklefish'in CEO'su Reddit'te ilgili başlığın altına yazdığı yorumda şunları iletti:

"Stardew Valley'in mümkün olduğunca çok fazla insana ulaşmasını istiyoruz, bu yüzden de her ülke için adil bir fiyatlandırma yapmaya çalıştık. Sırf farklı bir platformda çıkarıyoruz diye oyunun fiyatını yükseltmedik, fakat ilerideki olası fiziksel kopyalarda fiyat konusu bizim dışımızda gelişebilir.

Steam'deki fiyatlandırmamız da bu şekilde ve Chucklefish olarak bu prensipleri sürdürmeye çalışıyoruz.

Herkese tek diyebileceğim bölge kilidi olmamasını ve bu fiyat fırsatını kötüye kullanmamaları, insanları böyle bir şeye özendirmemek için fiyatı yeterince uygun tuttuk zaten."

Stardew Valley, Steam üzerinde Türkiye için özel fiyatlandırmayla 24 TL'ye satılıyor. Bu bağlamda Türk Switch kullanıcılarının Meksika eShop'undaki fırsattan faydalanmaları pek etik dışı görünmüyor. Sizin yorumlarınız neler?