Juicy Realm'den yeni haberler, çıkış tarihi Mart 2018

Juicy Realm'den yeni haberler, çıkış tarihi Mart 2018


Eylül ayında Switch'e çıkacağının haberini yaptığımız Juicy Realm'den yeni bir tanıtım videosu ve çıkış tarihi haberi geldi. Çinli Space Can Studio'in geliştirdiği, X.D. Network'ün yayınlayacağı oyunun Steam ve Switch versiyonları diğerlerinden önce Mart 2018'de oyuncularla buluşacak. Çinli çizgi roman sanatçısı, daha önce Plants vs Zombies gibi oyunların tasarımında da çalışmış olan Bibo X, oyunun görsel tasarımında görev almış.

Roguelike elementlerine sahip bir shooter olan oyunumuzun hikayesi şöyle: Yüzyıllar boyunca besin zincirinin en altında bulunan sessiz sakin, ağzı var dili yok konumundaki bitkiler, mutasyon geçirerek bilinç kazanıp el ve ayaklara sahip olmalarıyla birlikte kontrolü yavaş yavaş insanlar ve hayvanlardan almaya başlamışlar. Bizimkiler de boş durur mu, bu yeni tehdidi araştırmak ve karşı koymak için hemen ormanların, bitkilerin sık bulunduğu habitatların etrafına askeri üsler, kamplar kurmuşlar. Bu kamplardan birinde görevli bir asker olarak oyun boyunca üstümüze çullanan bitkilere karşı çeşitli silahlarımız ve geliştirilebilir yeteneklerimizle karşı koyuyoruz.

 

Tür ve oynanış olarak Enter the Gungeon ve The Binding of Isaac'i anımasatan oyun, el çizimi görsel tasarımıyla şimdilik güzel bir oynanış vaadediyor. Aşağıda oyuna dair bazı özellikler ve yeni çıkan tanıtım videosu var.

- Her oynayışta değişen bölüm tasarımı, eşyalar ve yaratıklarla "roguelike" elementleri

- Bir sürü özel silah ve eşya

- Eşsiz ve "inanılmaz detaylı" görsel tasarım

- Kampımızı geliştirip yeni yetenekler açma fırsatıyla RPG elementleri

- Tek kişilik hikaye modu ve yerel multiplayer modu