Cumhur Özeken
x 66180
Sıralama  • En Beğenilen Yorumu
  • Şu anda NX için söylenen olumlu veya olumsuz "her şey" spekülasyondan ibaret zaten. Resmi bir şey yok ortada, dedikodular çıkıyor, onlar üzerinden konuşuyoruz. Şöyle olursa almam, böyle olursa kesin alırım, nasıl olursa olsun yine alacağım gibi boş muhabbet döndürüyoruz tüm dünya ile birlikte. Bunun herkes farkında zaten, bu konuda gelen itirazları anlamıyorum. Herhalde bunlar dedikodu, yarın hepsinin yalan olduğu ortaya çıkabilir (ki geçmişte oldu böyle durumlar), Kadir'in bu dedikoduları buraya taşımasının sebebi de konuşalım, muhabbet olsun, fikir alışverişi olsun diye. Hem kimse konuşmuyor, hem de konuşanlara "bunlar dedikodu yeaa, desteksiz konuşma" diye karşı çıkıyoruz :D Kunteper Canavarı mesela ben Nintendo IP'lerini oynamak için alırım NX nasıl olursa olsun fark etmez diyor. Ben de bana fark eder, hibritlik olayını saçma bir şekilde yaparlarsa, donanım gücü yine diğerlerinden çok düşük olursa, oyun kodlaması zor, 3.parti desteği almayacak gibi bir platform olursa alma kararım olumsuz yönde etkilenir diyorum. Bu yönde dedikodular geldiğinde de ona göre kaygılarımı ifade ediyorum. Play yerine interact denmesi, boogie'nin "oyuna mobilde devam edebileceğiz" yerine "oyunun bir haline mobilde devam edebileceğiz" demesi bana şüpheli geliyor. Mesela yakın zaman önce Super Mario Maker, Yoshi's Wooly World, Pikmin gibi oyunların 3DS portları duyuruldu. Bu 3DS portları (belki Yoshi hariç) ana oyunun bariz sulandırılmış halleri, Mario Maker 3DS'te internetten bölüm indirme yok vesaire vesaire. Belki Nintendo NX'e prova olsun diye yapıyor bunu, NX'te de konsolu dock'tan çıkarıp yanımıza alınca bazı özellikler çalışmayacak. Belki de tam tersi olacak. Ama şu anda mevcut bilgilerle üzerine konuşmaya değer bir konu.

    Arkadaşlar fikir belirtin, konuşun edin, haksız çıkmaktan korkmayın. Yarın başka dedikodu gelir konuştuğumuz her şeyin yanlış olduğu ortaya çıkar, aa öyle miymiş der geçeriz. reddit'te millet sayfalarca konuşuyor bunları, benim burada belirttiğim tepki çeken noktalar orada 200-300 upvote alıyor, insanların kafasına takılıyor çünkü, "hype"ın bir parçası sonuçta bu işler.

    ----------------------------------------------
    @Kunteper Canavarı: Yorumlarınız çok dağınık oldu, hepsine cevap veremiyorum, keşke yazı postunun altında paylaşsaydınız. Nintendo Selects olumlu ama yetersiz bir uygulama. Bir elin parmakları kadar ve sadece 1.parti oyunlar %50 indirim görüyor. 2011'de çıkan ve Selects'e girmeyen SM3DL hala 40 dolar. Veya 4-5 senelik 3.parti oyunlar hala tam fiyatta. İndirim yapınca nasıl yapılır Steam'den biliyoruz artık hepimiz. Nintendo lütfedip E3 indirimi yapıyor 10 tane oyuna %10-%15 civarında, 2016 yılında gülünç oluyor haliyle.